Nr katalogowy: 620
Serwis do kawy i herbaty art deco
Europa Zach., Niemcy?,
lata 20-40. XX w.
składający się dzbanka do kawy, imbryka do
herbaty, cukiernicy z dwoma uchwytami z boków
i mlecznika, wspartych na kolistych uskokowo
profilowanych stopach, z owoidalnymi
fasetowanymi brzuścami, z uchami drewnianymi,
osadzonymi w tulejkach srebrnych, z nakrywkami
lekko wysklepionymi o profilowanej krawędzi;
dzióbki dzbanków krótkie, wysoko umieszczone;
wnętrza cukiernicy i mlecznika złocone;
srebro próby 800; dzbanek - wys. 25 cm,
szer. 20,7 cm, głęb. 12,8 cm;
imbryk - wys. 19,5 cm, szer. 21 cm, głęb. 12,8 cm,
mlecznik - wys. 13 cm, szer. 11 cm, głęb. 7,2 cm;
cukiernica - wys. 16,5 cm, szer. 16,8 cm, głęb. 12 cm;
waga 1933 g.
Europa Zach., Niemcy?, lata 20-40. XX w.