Nr katalogowy: 608
Naczynie do polewania rąk
Norwegia?, k. XIX w.
w formie gruszkowatego wazonika dekorowanego spiralnymi owalami, naprzemiennie
gładkimi i wypełnionymi grawerowanymi kwiatami; z boku dwa wolutowe blisko siebie
osadzone uchwyty; srebro próby 925 wewnątrz złocone; wys. 14 cm, średnica wylewu
14 cm; waga 264 g. Norwegia?, k. XIX w.
Podobne naczynia były min. używane w domach żydowskich do rytualnego obmywania rąk.