Nr katalogowy: 512
Wazon secesyjny z dekoracją kwiatową
Nieokreślona manufaktura środkowoeuropejska
(Austro - Węgry?, Niemcy?), XX w.
wysmukły, z długą, lekko rozchyloną przy brzegu szyjką, o kulistym, lekko spłaszczonym
brzuścu z wydzieloną stopką. Kobaltowy, z plastyczną 3-dzielną dekoracją wzdłuż szyjki i
brzuśca, z motywem pędu - łodygi i szlakiem z motywem ulistnionej kompozycji kwiatowej
wokół wylewu. (Lekko przetarte złocenia).
Fajans, kobalt podszkliwny, przejrzyste szkliwo ołowiowe, złocenia; wys. 58 cm;
sygn. wyciskiem: 1500 (numer modelu?)
Nieokreślona manufaktura środkowoeuropejska (Austro - Węgry?, Niemcy?), XX w.