Nr katalogowy: 505
Wazon w typie Loetz
Czechy, Wilhelm Kralik, pocz. XX w.
o kulistym kształcie, wylew nieregularny, falisty, szkło ujęte w oprawę
ażurową o trzech nóżkach z taśm o płynnym kształcie, zakończonych
elementami kwiatowymi;
szkło zielone, lekko iryzujące; oprawa z cyny srebrzonej;
wys. 26 cm; średn. wylewu ok. 12 cm