Nr katalogowy: 918
Stół do gry w stylu Ludwika Filipa
Europa Zachodnia, ok. poł. XIX w.
z kwadratowym, składanym blatem, o zaokrąglonych narożach, wspartym na prostokątnym oskrzynieniu i bogato toczonym trzonie umieszczonym na platformie rozwidlonej w czwórnóg, fornirowany. Blat po złożeniu prostokątny, obracany na śród-środzie zamontowanej wewnątrz oskrzynienia, które u dołu zewnętrznej krawędzi ozdobione perełkowaniem. Trzon rozszerzający się ku dołowi ujęty poniżej środka rzeźbionymi liśćmi i zakończony kryzą z analogicznych liści spływających na platformę. Nogi graniaste;
dębina, mahoń, fornir - mahoń "tygrysi"; 75 x 86 x 42 cm - blat po rozłożeniu 86 x 85 cm.
Popularny model, praktycznego stołu do gry, mogącego po złożeniu blatu służyć jako konsola. Prezentowany model o cechach właściwych 1 połowie wieku XIX, o nieco klasycyzującym charakterze blatu, z dekoracjami snycerskimi na wysokim poziomie wykonawczym, plastycznymi, stanowiącymi wielką ozdobę trzonu.