Nr katalogowy: 914
Komoda późnobiedermeierowska
sosna, dębina, fornir - jesion,
żyłka - czerniona grusza (?);
Polska (?), ok. 1840-50
o prostych bokach i froncie, z zaokrąglonymi przednimi narożami, trzyszufladowa, fornirowana, intarsjowana podwójną żyłką tworzącą pola, które na licu górnej szuflady fantazyjne, przecinające się, a na dolnych zbliżone do prostokątów. Nad dolną szufladą półwałek;
sosna, dębina, fornir - jesion, żyłka - czerniona grusza (?);
80,7 x 88,5 x 50,5 cm.
Polska (?), ok. 1840-50
Mebel o prostej formie właściwej okresowi przechodzenia ze stylu biedermeier do Ludwika Filipa. Skromna i pokryta rzadziej spotykanym fornirem jesionowym, choć właściwym środkowoeuropejskiej wytwórczości. Ze śladami patyny.