Nr katalogowy: 904
Szafa w stylu art deco
Europa Zachodnia lub Północna (?),
lata 20. XX w.
o prostych bokach i froncie, zaokrąglonych frontowych narożach, czteroskrzydłowa, wsparta na kielichowej podporze, fornirowana egzotycznymi, wzorzystymi okleinami. Front z wydzieloną częścią środkową, cofniętą w stosunku do lica i zamykaną
dwuskrzydłowo, ujętą szeroką listą w formie obramienia z ciemniejszej okleiny. Uchwyty i jednocześnie szyldy zamków drewniane, w formie kielichów umieszczone na intarsjowanych polach, które na bocznych szafkach półkoliste, pośrodku tworzące koło.
Zamki bocznych szafek wpuszczane, środkowej baskwilowy kryty. We wnętrzach bocznych szafek półki: trzy po lewej, cztery po prawej stronie. Część środkowa z licznymi podziałami: centralnie umieszczonym wysuwanym pulpitem, pod którym po lewej stronie cztery szufladki, a po prawej półka, ponad pulpitem druga półka. Na wewnętrznej stronie prawego skrzydła drzwi intarsjowany napis LINGEL.
konstrukcja -sosna, mahoń; fornir -orzech, orzech makassar, jawor pawie oko (?), palisander;
149 x 222,3 x 54 cm;
Europa Zachodnia lub Północna (?), lata 20. XX w.
Szafa prawdopodobnie kredensowa w stylu art deco z lat dwudziestych, o typowych dla tego okresu kubistycznych kształtach i kształtach fornirowanych dekoracji.
Meble tego typu obecnie są już rzadko spotykane na rynku antykwarycznym.