Nr katalogowy: 902
Szafka art deco
Europa Zachodnia lub Północna,
2 poł. lat 30. XX w.
o prostych bokach, zaokrąglonych przednich narożach, falistym froncie zamykanym dwuskrzydłowo, z wąską platformą na blacie o falistym zarysie, fornirowany wzorzystą okleiną, wsparta na czterech nóżkach, przednich półkolistych, tylnych u góry wybrzuszonych, a u dołu prostych. Blat profilowany na obrzeżu, z szerokim ćwierćwałkiem poniżej, podobnie zakończony korpus u dołu. Platforma na blacie ujęta z tyłu niską deską, faliście wyciętą na bokach. We wnętrzu jedna półka. Szyldy zamków owalne, mosiężne. Zamek wpuszczany.
konstrukcja - sosna, sklejka buczynowa, dębina; fornir -orzech; okucia -stal, mosiądz;
105,7 x 132,5 x 57,5 cm;
Europa Zachodnia lub Północna, 2 poł. lat 30. XX w.
Szafa używana do celów kredensowych, pomocniczo, zapewne z większego kompletu mebli do jadalni. Forma i dekoracja utrzymana w stylu dominującym w końcu
dwudziestolecia międzywojennego, nieznacznie jeszcze zakorzenionym w art deco.