Nr katalogowy: 877
Lampa gabinetowa, elektryczna
szkło warstwowe, srebro pr. 2;
Francja, Nancy; wytwórnia Braci Augusta
i Antoniego Daum, pocz. XX w.
szklana, w oprawie srebrnej; stopa kolista, szeroka; trzon u dołu kulisty, wyżej smukły, wrzecionowaty, w górnej partii 4-granny, ujęty na krawędzi srebrną, fakturowaną opaską, do której przymocowane 4 ramiona zakończone trójliściem; stanowią one
podparcie dla szklanego klosza na planie kwadratu o falistej krawędzi, zwieńczonego kopulasto, okutego srebrnymi listwami naśladującymi konary drzewa; korpus i klosz ze szkła warstwowego z motywem drzew w pejzażu nadwodnym; tło szaro-żółtawe,
przydymione, pejzaż rdzawo-brązowy; na kloszu sygnatura: "Daum / Nancy";
szkło warstwowe, srebro pr. 2; wys. 53,5 cm, średnica klosza 28 cm.
Francja, Nancy; wytwórnia Braci Augusta i Antoniego Daum, pocz. XX w.