Nr katalogowy: 873
Lampa naftowa secesyjna
Niemcy, Lipsk, firma Hugo Schneider,
pocz. XX w.
w kształcie pucharu; podstawa ażurowa, metalowa, na 3 nóżkach; korpus fajansowy z dekoracją reliefową o motywach roślinnych w geometrycznych obramieniach; szkliwo ciemno- i jasno-zielone, zdobienia różowo-czerwone; pojemnik na naftę szklany, wyjmowany; pokrętło knota z gwiazdą i literami "HS" oraz napisem w otoku: "HUGO SCHNEIDER LEIPZIG"; klosz kulisty, z falbaniastą koroną, z mlecznego szkła, malowanego po zewnętrznej stronie w odcieniach jasnego i ciemnego różu (z małym ubytkiem na krawędzi);
fajans, szkło, kompozycja metali, mosiądz; wys. 51 cm, średnica brzuśca 16 cm, klosza 18 cm.
Niemcy, Lipsk, firma Hugo Schneider, pocz. XX w.