Nr katalogowy: 854
Szkatułka - sepecik na biżuterię
drewno, mosiądz, kość; zameczek wpuszczany,
stalowy; Europa Zachodnia, XX w.
w formie drewnianej komódki barokowej na 4 toczonych nóżkach; naroża ścięte, front falisty; po uniesieniu wieczka odsłaniają się 4 szufladki - po dwie - jedna nad drugą, odchylane na 2 pionowych zawiasach; powierzchnia skrzyneczki pokryta inkrustacją z blachy mosiężnej, wykrawanej w motywy rocaille'owo-akantowo-okuciowe oraz z kości i mosiądzu srebrzonego, na tle intarsji z palisandru i orzecha; wnętrze wyłożone pąsowym pluszem; boki szufladek od środka lakierowane na biało; spód skrzynki oklejony brązowym papierem introligatorskim;
drewno, mosiądz, kość; zameczek wpuszczany, stalowy; wys. 17 cm, szer. 27,2 cm, głęb. 15,5 cm.
Europa Zachodnia, XX w.
Obiekt wykonany, być może, jako sztuka mistrzowska.