Nr katalogowy: 849
Zegar kominkowy, z kloszem
brąz złocony, emalia;
Wiedeń, XIX/XX w.
ażurowy, płaski, z brązu złoconego; emaliowana, kolista tarcza z cyframi rzymskimi - w obramieniu z akantu i ukwieconych gałązek; poniżej orzeł niosący w dziobie akantowe gałązki zwijające się w woluty; z tyłu umieszczony mechanizm typu chodzik; całość przykryta szklanym kloszem, kopulastym, spłaszczonym bocznie; podstawa owalna, z drewna czernionego (wtórna);
brąz złocony, emalia; wys. 21 cm, szer. 14,5 cm, głęb. 5,5 cm; klosz szklany 34 x 30,5 x 18,5 cm.
Wiedeń, XIX/XX w.