Nr katalogowy: 843
Zegar kominkowy, neorokokowy
drewno, szylkret, mosiądz, brąz złocony, szkło;
Francja, Paryż, firma Parrot Freres, 4 ćw. XIX w.
w obudowie drewnianej, pokrytej markieterią ŕ la Boulle, z motywami roślinnymi wycinanymi w mosiężnej blaszce; tarcza z brązu, obramowana kimationem jońskim, z cyframi rzymskimi na emaliowanych plakietkach; drzwiczki oszklone, w ramce z motywem perełki; nóżki z brązu złoconego, podobnie jak okucia od frontu u dołu i festony laurowo-akantowe na krawędziach obudowy u góry; czterospadowy daszek zwieńczony sterczyną z płomieniem; mechanizm z systemem bicia godzin i półgodzin, z gongiem
sprężynowym; na płycie mechanizmu znak firmowy w kole, z napisem: MEDAILLE DE BRONZE / 1878 / Parrot Freres"; ponadto bity numer "19638";
drewno, szylkret, mosiądz, brąz złocony, szkło; wys. 37 cm,
szer. 19,5 cm, głęb. 11,5 cm. Francja, Paryż, firma Parrot Freres, 4 ćw. XIX w.