Nr katalogowy: 842
Misa dekoracyjna
mosiądz trybowany, zdobiony puncynami;
Niemcy, Norymberga, XVI w.
kolista, głęboka; w lustrze pośrodku ozdobny guz otoczony płatkami stylizowanej rozety; wokoło rozmieszczone symetrycznie cztery repusowane wazy; rozdzielone motywem roślinnym; kolejny pas w otoku lustra - zdobiony napisem majuskułowym o charakterze ornamentu; następny - z bitymi puncyną drobnymi kwiatkami; nad wrębem - szeroki kołnierz dekorowany dwoma rzędami kwiatków - 5 i 8-płatkowych, bitych puncyną;
mosiądz trybowany, zdobiony puncynami; wys. ca 5,5 cm, średnica 49 cm.
Niemcy, Norymberga, XVI w.