Nr katalogowy: 806
Broszka złoto - srebrna 807
złoto pr 0,583, masa łączna 7.570 g.
w formie kwiatu z łodyżką i listkami, w część centralnej - diament w starym szlifie brylantowym o masie 0,27 ct (Si/Y), całość wysadzana 78 szt rautów diamentowych o masie łącznej 0,90 ct ( Si/TCR-CR), oprawa kamieni w srebrze, złoto pr 0,583, masa łączna 7.570 g.
Wyrób pochodzi z terenów Austro-Węgier, z przełomu XIX/XX w.