Nr katalogowy: 724
Dzbanek do kawy
srebro próby 1 z głową Minerwy cechowane;
waga 1209 g. Paryż, 1 ćw. XX w.
w typie wschodnim, na okrągłym cokoliku, gruszkowaty z wylewem umieszczonym wysoko w formie rynienki, z płaskim uchem zakończonym u góry wolutami, z wysoką wysklepioną nakrywą zwieńczoną kręgielkiem, dekorowany na brzuścu i nakrywie stylizowaną arabeską w arkadach na tle groszkowanym, niektóre elementy dekoracji złocone;
srebro próby 1 z głową Minerwy cechowane (monogram złotnika słabo czytelny), częściowo złocone; wys. 27,2 cm, szer. 23 cm, głęb. 13,6 cm; waga 1209 g.
Paryż, 1 ćw. XX w.