Nr katalogowy: 618
Cache-pot - osłonka na doniczkę
z secesyjną dekoracją kwiatową
Nieustalona wytwórnia europejska - Anglia?, XX w.
kolista, lekko koniczna, z reliefową dekoracją kwiatową w czterech segmentach wokół brzuśca, podmalowaną barwnie w kilku odcieniach zieleni, z akcentami różu i żółcieni; motyw wypukłego kwiatu o żółtym środku na gładkim polu, wydzielonym dwoma pędami zakończonymi liśćmi. Wokół krawędzi powtórzony 4-krotnie dwudzielny motyw liściasty; majolika, farby podszkliwne (zieleń seledynowa, jasnozielona, ciemnozielona, róż, żółty), szkliwo ołowiowe z krakelurą;
wys. 23,5 cm, średnica ok.26 cm; sygn. wyciskiem: motyw podwójnego B z kotwicą (?) u dołu, niżej: 4415/ 1, na szkliwie brązem: D.
Por. cache-pot z identyczną sygnaturą i podobną dekoracją - Rempex, Aukcja 187, 21. XI. 2012. poz. 608.