Nr katalogowy: 614
Baraszkujące niedźwiadki
Dania, Kopenhaga, Manufaktura Królewska,
model: Knud Kyhn (ok. 1907), 2 poł. XX w.
dwa bawiące się, baraszkujące niedźwiadki polarne; porcelana, farby podszkliwne; wys. 13,8 cm;
sygnowane kobaltem podszkl.: potrójna fala; zielenią chromu druk: korona zamknięta otoczona kręgiem napisu: ·ROYAL · COPENHAGEN,
niżej: DANMARK, zielenią chromu odręcznie podszkl.: 085; z tyłu przy podst. ślady rytej sygnatury autorskiej: KK…(?).
Dania, Kopenhaga, Manufaktura Królewska, model: Knud Kyhn (ok. 1907), 2 poł. XX w.
Knud Kyhn (1880-1969) malarz i rzeźbiarz współpracujący z kopenhaskimi manufakturami: Królewską oraz Binga & Gröndahla, autor licznych modeli figurek zwierząt, projektowanych z dużą swobodą i znajomością tematu.