Otto HOFFMANN
Nr katalogowy: 212
Grupa figuralna
brąz, odlew patynowany; wys. 38,5 cm;
Niemcy, XIX/ XX w.
para nagich, przytulonych kochanków, siedzących na skale; uroda kobiety oraz pasterski kapelusz młodzieńca i jego laska opleciona wężami pozwalają przypuszczać, że jest to scena mitologiczna, przedstawiająca Hermesa romansującego z Afrodytą; podstawa prostokątna, wyoblona na krawędziach;
sygn. z tyłu: "Otto Hoffmann";
brąz, odlew patynowany; wys. 38,5 cm, szer. 39 cm, głęb. 19 cm.
Niemcy, XIX/ XX w.