Emmanuel VILLANIS (1858-1914)
Nr katalogowy: 205
Marguerite
brąz, odlew patynowany; wys. 57,5 cm,
Francja, pocz. XX w.
popiersie młodej dziewczyny; jej długie, rozpuszczone włosy i nagie ramiona przybrane kwiatami margerytek; na postumencie od frontu napis:
"MARGUERITE"; sygn. na lewym ramieniu: "E. Villanis";
brąz, odlew patynowany; wys. 57,5 cm, szer. 34 cm, głęb. 21 cm.
Francja, pocz. XX w.