Nr katalogowy: 201
Krucyfiks
Gliwice, Królewska Odlewnia Żeliwa;
4 ćw. XIX w.
żeliwny; podstawa schodkowa, na planie kwadratu, cokół prostopadłościenny, z reliefowymi wizerunkami świętych, w popiersiach, z podpisami: "SANCT PETRUS", "S. JOHANN EVANGELIST", "SANCT MATHEUS", "SANCT THOMAS"; krzyż o prostych ramionach, figura Ukrzyżowanego pozłocona,
podobnie jak tabliczka z napisem "INRI";
żeliwo, odlew, częściowo pozłacany; wys. 61 cm, szer. 18,6 cm, głęb. 18,6 cm.
Gliwice, Królewska Odlewnia Żeliwa; 4 ćw. XIX w.