Nr katalogowy: 908
Zegar szafowo-podłogowy art deco
sklejka, mahoń, orzech, fornir - orzech, mahoń;
Europa Zachodnia, Francja, lata 30. XX w.
szafa o prostych bokach i froncie, zamykana jednoskrzydłowo, umieszczona na podstawie w formie leżącego prostokąta o zaokrąglonych narożach, wspartego na czterech stalowych krążkach. Skrzydło drzwi ramowe, z ćwierćwałkiem na obrzeżu, podzielone na dwie części, górną w całości przeszkloną dla tarczy oraz dolną, zajmująca ľ całkowitej wysokości z płyciną,
w której przeszklony otwór przypominający wydłużony krzyż, o schodkowych wewnętrznych narożach. Całość fornirowana wzorzystą okleiną. Tarcza w formie leżącego prostokątna, stalowa, matowa, z rzymskimi cyframi i nazwą producenta Vedette. Mechanizm płytowy, z wychwytem kotwicznym. Na tylnej płycie mechanizmu wybite: BREVETE S.D.G.D., 284424, 90;
sklejka, mahoń, orzech, fornir - orzech, mahoń; 191 x 71,5 x 28,3 cm.
Zegar szafowy w typowej skrzyni z lat 30., ktorej wielką ozdobą jest wzorzysta okleina oraz podział skrzydła drzwi na pola z geometrycznymi rezerwami, z mechanizmem firmy S.D.G.D BREVETE.