Nr katalogowy: 901
Szafka pomocnicza eklektyczna
sona, fornir i intarsje - orzech, mahoń;
Polska (?), 4 ćw. XIX w.
o prostych bokach i froncie, ściętych frontowych narożach, zamykana jednoskrzydłowo, z szufladką pod blatem, wsparta na czterech nóżkach, przednich kulistych, tylnych graniastych, fornirowana, intarsjowana. Blat nieco wystający poza korpus, z ćwierćwałkiem na obrzeżu. Na licu szuflady i płycinie skrzydła drzwi dekoracyjna ciemna żyłka wokół obrzeża. We wnętrzu jedna półka;
sona, fornir i intarsje - orzech, mahoń; 82 x 33 x 65,65 cm. Polska (?), 4 ćw. XIX w.
Mebel stosowany jako pomocniczy, być może przy łożku.