Jan Jakub LICHTY (czynny 1738-1758)
Nr katalogowy: 817
Zegar kaflowy
mosiądz, stal, szkło;
Kraków, 2 ćw. XVIII w.
w obudowie mosiężnej, czterościennej, na 4 wolutowych nóżkach; krawędzie dolnej i górnej płyty profilowane, faliste; naroża zegara ścięte; ozdobione nakładanymi, brodatymi maszkaronami; boki oszklone, ukazujące ruch mechanizmu, z szybkami w
wielobocznych obramieniach; na wierzchu tarcza z nałożonym, srebrzonym pierścieniem - z podziałem godzinowym rzymskim
i minutowym arabskim; dwa napędy sprężynowe chodu i bicia, z bębnem wyrównawczym Galla; wnętrze z ażurowym kokiem
w formie orła polskiego; na płycie ryty napis: „JACOB LICHTY CRACOWIAE; od spodu czasza dzwonka; brak włosa i sprężyny;
mosiądz, stal, szkło; wys. 8 cm, szer. 8,5 cm, głęb. 8,5 cm;
Kraków, 2 ćw. XVIII w.
Zegar po konserwacjach i uzupełnieniach.