Nr katalogowy: 719
Kasetka na cygara
srebro próby 84 cechowane, waga 440 g.
Moskwa, Wasilij Rukawisznikow, 1899-1908
prostopadłościenna z fakturą imitującą drewno, z grawerowanymi orłami dwugłowymi i napisami cyrylicą TABAK PRIWOZNYJ; na wieczku napis w języku hiszpańskim LA FLOR DE HENRY CLAY HAWANNA JULIAN ALV z ; na wieczku od wewnątrz
monogram wiązany KA i data 19 1/IV 05;
srebro próby 84 cechowane (cecha probierni moskiewskiej z lat 1899-1908, monogram złotnika BP cyrylicą), wewnątrz złocone ; wys. 5 cm, szer. 14 cm, głęb. 10,8 cm; waga 440 g.
Moskwa, Wasilij Rukawisznikow (czynny lata 90.XIX w. - ok. 1910), 1899-1908
Henry Clay - marka luksusowych cygar kubańskich, znana od 1840 roku; jej twórcą był tytoniowy magnat Julian Alvarez.