Nr katalogowy: 716
Komplet do herbaty
srebro wewnątrz złocone próby 84 cechowane,
waga 811 g. Warszawa, Karol Malcz,
lata 50.-60. XIX w.
składający się z imbryka i mlecznika gruszkowatych, żebrowanych i puklowanych zdobionych na brzuścach rocaillowymi rezerwami wypełnionymi reliefowymi bukietami kwiatów, z uchami z iworyny osadzonymi w tulejkach; wylew dzbanka w formie dzióbka, nakrywka zwieńczona kościaną gałką ozdobiona bukiecikami w czterech rezerwach; mlecznik z wylewem szerokim;
naczynia wsparte na czterolistnych stopach;
srebro wewnątrz złocone próby 84 cechowane (Malcz, 84, orzeł dwugłowy, kotwica);
imbryk - wys. 16 cm, szer. 24,5 cm, głęb. 14 cm;
mlecznik - wys.11,7 cm, szer. 13 cm, głęb. 10 cm;
waga 811 g.
Warszawa, Karol Malcz (czynny 1828-64, znak używany do 1871), lata 50.-60. XIX w.