Nr katalogowy: 711
Solniczka łódkowata
srebro cechowane, waga 11 g.
Drezno, k. XVIII w.
na romboidalnej stopie, z niskim cylindrycznym trzonem, z owalną czarką z dwoma wysokimi, taśmowymi uchami;
srebro cechowane (cechy mocno przetarte); wys. 8,7 cm, szer. 12 cm, głęb. 4,9 cm; waga 11 g.
Drezno, k. XVIII w.