Nr katalogowy: 615
Zestaw trzech koszyczków
Niemcy, Wallendorf, VEB Wallendorfer Porzellanfabrik,
2 poł. XX w.
z dekoracją kwiatową kobaltem
Dwa okrągłe o różnej wysokości i jeden romboidalny, o lekko rozchylonych, ażurowych ściankach podzielonych na cztery segmenty pionowymi prętami zwieńczonymi złotą kulką na krawędzi; wokół wydzielonych listwą podstaw złote obwódki. Dekorowane kobaltowymi kwiatami w typie dalekowschodnim, rozmieszczonymi symetrycznie w dnie oraz z boków złotych kulek i na zewnętrznej stronie prętów;
porcelana, kobalt podszkliwny, złocenia; wys.8,5 cm, 16 x 16,3 cm; wys.4,5 cm, 12,3 x 12,3 cm; wys.8,5 cm, 16 x 19,5 cm;
sygn. kobaltem podszkl.: Echte Kobalt oraz drukiem zielonym: W pod koroną dwudzielną i data 1764 poniżej.
Niemcy, Wallendorf, VEB Wallendorfer Porzellanfabrik, 2 poł. XX w.