Nr katalogowy: 614
Grupa figuralna: w muzycznym salonie
Niemcy, Volkstedt, Aelteste Volkstedter
Porzellanfabrik AG (zał.1762), 1 ćw. XX w.
na niskiej, owalnej podstawie obwiedzionej złoconymi rocaillami tworzącymi niskie nóżki - scena rodzajowa w XVIII-wiecznym salonie. Po lewej stronie przy konsoli z owalnym lustrem muzykująca para: siedząca dama z mandoliną i mężczyzna z wiolonczelą, pośrodku salony tańcząca młoda kobieta, z prawej para słuchająca muzyki i obserwująca tancerkę: siedząca na fotelu dama z wachlarzem i stojący obok, oparty ręką o fotel mężczyzna. Postaci w strojach z epoki;
drobne ubytki dekoracji plastycznej (m.in. koronki przy sukniach mandolinistki i tańczącej, kwiatki i listki na podstawie), ukośne pęknięcie wzdłuż podstawy ze śladami klejenia i małe pęknięcie podstawy (za stojącym przy fotelu);
porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys.39,5 cm, postawa ok. 39 x 56 cm;
sygn. z boku na podstawie: kobaltem podszkl.: zwierciadlany monogram GF pod koroną zamknięta, niżej: 1762 .
Niemcy, Volkstedt, Aelteste Volkstedter Porzellanfabrik AG (zał.1762), 1 ćw. XX w.
Lustro montowane na konsoli na śruby;