Nr katalogowy: 612
Figura chińskiego cesarza (lub mandaryna?)
Wyrób dalekowschodni - Chiny (?),
XIX/XX w.
stojący dostojnik chiński o czarnym zaroście: długiej cienkiej brodzie i podobnych, cienkich „bokobrodach"; w barwnym płaszczu o szerokich rękawach przewiązanym niebieskim pasem opadającym pod wydatnym brzuchem, w czapce- kołpaku, przypominającej koronę, z atrybutem urzędu (?) przy lewym ramieniu; na plecach, piersiach i rękawach płaszcza motywy dużych zielonych chińskich smoków;
porcelana, farby naszkliwne „emaliowe", złocenia; wys. 47 cm; nie sygnowany.
Wyrób dalekowschodni - Chiny (?), XIX/XX w.