Nr katalogowy: 611
Figurka mandaryna
Chiny? - wyrób dekoracyjny przeznaczony
na rynek europejski, XIX/XX w.
stojący urzędnik cesarski, z małym wąsikiem i długim cienkim warkoczem na plecach. W czarnej czapce ze sterczyną, w żółtym uniformie - płaszczu i niebieskiej krótkiej pelerynce na ramionach., z naszywanymi kolistymi emblematami z motywem smoków na piersiach, plecach i rękawach płaszcza oraz na pelerynce, w naszyjniku-sznurze koralików, z atrybutem urzędu (?) przy
prawym ramieniu; porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys.45 cm;
sygn. od spodu dwoma wyciskami ze znakami ideograficzno-fonetycznymi w małym prostokącie oraz dużym kwadracie.
Chiny? - wyrób dekoracyjny przeznaczony na rynek europejski, XIX/XX w.