Nr katalogowy: 609
Lustro z rusałką
Nieustalona wytwórnia lub atelier autorskie,
Czechy?, Austro -Węgry?, 1 ćw. XX w.
utrzymane w stylistyce secesyjnej. Młoda bosa kobieta w powłóczystej sukience, ujmuje dłońmi rozchylone kwiaty wyrastających obok niej pędów, tworzących rodzaj bukietu; rozkładające się półkoliście kwiatostany tworzą oprawę dla owalnego lustra, w którym odbija się twarz rusałki;
glinka ceramiczna, szkliwa barwne matowe i farby ceramiczne malowane na zimno(?), szkło zwierciadlane; wys. 40 cm (z lustrem);
nie sygnowane.
Nieustalona wytwórnia lub atelier autorskie, Czechy?, Austro -Węgry?, 1 ćw. XX w.