Nr katalogowy: 608
Cache - pot (osłonka na doniczkę) z makami
Nieustalona wytwórnia europejska - Anglia?,
XX w.
kolista, o wybrzuszonych ściankach, rozchylonej falbankowo 8-dzielnej krawędzi i faliście modelowanej podstawie. Wokół ciemnozielonego brzuśca powtórzony czterokrotnie reliefowy motyw gałązki różowych maków z pąkiem i jasno-turkusowymi liśćmi, na przemian z lekko wypukłą gałązka drobnych rumianków o zaznaczonym konturze;
majolika, farby podszkliwne (zieleń, róż, turkus), szkliwo ołowiowe; wys. 23 cm, średnica ok.30 cm;
sygn. wyciskiem: motyw podwójnego B z kotwicą (?) u dołu, niżej: 1444/ 1, z boku ryte: C, na szkliwie czarne: O
Nieustalona wytwórnia europejska - Anglia?, XX w.