Nr katalogowy: 607
Zespół pojemników do przypraw z dekoracją różyczkami
Francja, wytwórnia nieokreślona,
pocz. - 1 poł. XX w.
dzbanuszek i dziewięć pojemników z pokrywkami; pojemniki o kolistej podstawie, pięć większych i cztery mniejsze. Ścianki naczyń i pokrywki pojemników z reliefem kwiatowym, uchwyty pokrywek w formie kwiatu.
Podmalowane w kolorze turkusowo - niebieskim, ze złotymi obwódkami podkreślającymi relief, złotym ornamentem roślinnym oraz kompozycjami i gałązkami różowych i kremowych rozkwitłych róż. W owalnych polach na froncie naczyń złocone kaligraficzne napisy. Na większych pojemnikach: Sucre, Riz, Farine (mąka), Vermicelle (makaron włoski), Café; na mniejszych pojemnikach: Canelle (cynamon), Girofle (goździki), Epices (przyprawa korzenna), Muscade (gałka muszkatołowa);
porcelana, farby naszkliwne (turkusowa) z natrysku, druk barwny i druk złocony; pojemniki większe wys. 20 cm,
pojemniki mniejsze wys. 11,5 cm, dzbanuszek wys. 22 cm; na mniejszych pojemnikach wycisk: 557.
Francja, wytwórnia nieokreślona, pocz. - 1 poł. XX w.
Na dzbanuszku: Vinaigre (ocet winny); mocno przetarte złocenia, przetarcia i drobne ubytki turkusowej farby przy krawędziach