Nr katalogowy: 209
Para główek anielskich
drewno lipowe, polichromowane i złocone;
Polska, 1. poł. XVIII w.
drewno lipowe, polichromowane i złocone; wys. 12 cm.
Polska, 1. poł. XVIII w.
Obie głowki anielskie, stanowiące niewątpliwie wzajemne pendant, pochodzą najpewniej z małego ołtarzyka, ambonki lub innego sprzętu liturgicznego niewielkich rozmiarow. Ich kompozycja z ukośnym przebiegiem skrzydeł wskazuje, iż przypuszczalnie stanowiły element wypełniający narożne płyciny. Niewątpliwą wartością jest oryginalna choć mocno pociemniała, laserunkowa polichromia twarzy i włosow, jak też oryginalne, choć przetarte złocenia.