Roman KRAMSZTYK (1885-1942)
Nr katalogowy: 136
Przed domem, ok. 1913
olej, płótno, 64 x 79 cm;
sygn. l. d.: R. Kramsztyk
olej, płótno, 64 x 79 cm;
sygn. l. d.: R. Kramsztyk
Według oświadczenia właścicielki obrazu - Elżbiety Jagusiak z domu Szmelczyńskiej - oferowany obraz należał do jej dziadka Henryka Szmelczyńskiego, właściciela posesji przedstawionej na obrazie, w której przebywał Roman Kramsztyk. Artysta namalował ten obraz na prośbę Henryka Szmelczyńskiego.