Józef PIŁSUDSKI
Nr katalogowy: 10
„Rok 1920"
Wydanie II z przedmową autora i przypisami.
Warszawa 1927.
Z powodu pracy M. Tuchaczewskiego "Pochód za Wisłę". Wydanie II z przedmową autora i przypisami. Warszawa 1927. Instytut Badań Najnowszej Historji Polskiej, 23 cm, oprawa półskórek z epoki, grzbiet 5-cio polowy, tłoczone złocenia, nakład 5100 egz. Stan zachowania: niewielkie przetarcia i zagięcia, poza
tym stan bardzo dobry.
Praca Naczelnego Wodza opisująca m.in. Bitwę Warszawską powstała w odpowiedzi na publikację (zawartą w prezentowanym tu woluminie) wykładow Michaiła
Tuchaczewskiego - dowodcy wojsk sowieckich w Bitwie Warszawskiej