Nr katalogowy: 9
Sztuka 1897-1922
Kraków [1922]. Nakład i własność
H. Altenberga i Gubrynowicza i Syna we Lwowie.
Kraków [1922]. Nakład i własność H. Altenberga & Gubrynowicza i Syna we Lwowie.
28 cm, 34 ilustracje w tekście, 65 tablic światłodrukowych,
w tym 2 barwne, oprawa wydawnicza: płótno ze złoconymi tłoczeniami na licu i grzbiecie, projekt oprawy - Józef Mehoffer,
Stan zachowania:
blok poluźniony, przetarcia okładki, niewielkie zaplamienia, nieaktualny stempel własnościowy, poza tym stan dobry.
W wydawnictwie zawarto teksty F. Kleina - Zarys historyczny Towarzystwa Artystów Polskich "Sztuka" oraz T. Żuk-Skarszewskiego - Towarzystwo Artystów Polskich "Sztuka", oraz wykaz członków Towarzystwa, spis wystaw w latach 1897-1922; reprodukcje 65 prac artystów zrzeszonych w "Sztuce", dodatkowo tekst w jęz. Francuskim i angielskim