Nr katalogowy: 821
Matka Boska Częstochowska
olej na desce, złocenia, kolorowe szkiełka,
taśma i gwiazdki papierowe;
Polska, 1 ćw. XX w.
obraz dewocyjny, malowany olejno na desce; suknie Marii i Dzieciątka czerwone, płaszcz Madonny granatowy, zdobienia szat i koron złote, kameryzowane imitacją szklaną; tło złote, przecierane grzebieniowo; w górnych narożach - monogramy maryjne; u dołu napis: "POD TWOJĄ OBRONĘ UCIEKAMY SIĘ S.B.R."; litery oraz lamowanie szat i koron wykonane naklejoną,
złoconą, wytłaczaną w "perełki" taśmą papierową; na szacie Jezusa - wypukłe, nakładane gwiazdki;
olej na desce, złocenia, kolorowe szkiełka, taśma i gwiazdki papierowe; 72,3 x 56,5 cm.
Polska, 1 ćw. XX w.