Nr katalogowy: 811
Zegar w kształcie kuli, z parą lichtarzy
Francja, Paryż, firma Mougin, przy Rue des
Filles du Calvaire, XIX/XX w.
kwadratowe podstawy o wklęsłych narożach i cylindryczne cokoły - z białego marmuru, wsparte na 4 nóżkach z brązu; wokół cokołów sznurowe przewiązki oraz girlandy różane z brązu złoconego; wyżej - figurki trzech nagich puttów podtrzymujących glob niebios usiany gwiazdkami; od frontu tarcza z nakładanymi cyframi rzymskimi (brak "V") i wskazówkami w formie strzał; mechanizm z naciągiem sprężynowym i regulatorem balansowym oraz paryskim systemem bicia godzin i półgodzin; na płycie mechanizmu
znak firmowy w kole - z gwiazdką i napisem w otoku: "MOUGIN DEUX MEDAILLES";
świeczniki z trzonami w formie puttów niosących jednoświecowe lichtarzyki, zdobione moletowanymi wzorami sznura i drobnych rozetek; Na podstawach od spodu wyryty monogram własnościowy: "L.P.";
brąz, marmur, mosiądz; wym. zegara 50 x 23 x 23 cm; lichtarzy 38 x 14 x 14 cm.
Francja, Paryż, firma Mougin, przy Rue des Filles du Calvaire, XIX/XX w.