Nr katalogowy: 717
Paterka
Frankfurt n/Menem, firma Lazarus Posen
W-we, 1 ćw. XX w.
na wielolistnej, uskokowo profilowanej stopie zdobionej perełkowaniem i trzonie stożkowatym z czarą wielodzielną, żebrowaną, z krawędzią dekorowaną motywem wici roślinnej i drobnych kwiatków;
srebro próby 800 (sygnowane POSEN); wys. 9 cm, średnica 15,5 cm; waga 144 g.
Frankfurt n/Menem, firma Lazarus Posen W-we (czynna w latach1870-1930), 1 ćw. XX w.