Nr katalogowy: 710
Pojemnik na konfitury z łyżeczkami
Paryż, złotnik Etienne-Auguste Courtois, ok. 1834-39;
łyżeczki - ok. poł. XIX w.
z koszyczkiem w formie ażurowego krateru wspartego na czterech nóżkach i kwadratowej podstawie przechodzącej w kolistą stopę, obrzeżoną moletowanym stylizowanym kimatonem; dół dekorowany półowalami utworzonymi z drutów, wyżej palmety ujęte w dwie obręcze z wycięciami do osadzenia łyżeczek; z boków wysokie ucha zakończone łabędzimi szyjami; nakrywka wysklepiona z uchwytem na liściastej rozecie, na nakrywce grawerowany monogram GB; wkładka w formie czary kielicha ze szkła kryształowego zdobionego szlifowanymi owalami; łyżeczki złocone z czerpaczkami zakończonymi szpiczasto, z trzonkami ozdobionymi półwałkiem z fantazyjnymi węzłami;
srebro próby 1 z głową starca i Minerwy (łyżeczki) sygnowane (łódka i monogram AC w rombie, na łyżeczkach znak nieczytelny);
wys. 30 cm, szer. 24,5 cm, głęb. 16 cm; dł. łyżeczki - 14,5 cm; waga 1034 g (koszyczek z łyżeczkami).
Paryż, złotnik Etienne-Auguste Courtois (czynny 1834-47), ok. 1834-39;
łyżeczki - ok. poł. XIX w.