Nr katalogowy: 709
Dzbanek do herbaty
srebro próby 84 sygnowane; waga 1054 g.
Warszawa, Bracia Hempel, 1905-1908
wsparty na czterech wolutowych nóżkach u nasady liściastych, na planie owalnym, cylindryczny, brzeg dolny ujęty w pas ornamentu z biegnącej fali, górny z lancetowatych liści, z boku wylew w formie dzióbka ozdobionego w dolnej partii lancetowatymi liśćmi, ucho łamane z izolatorkami z kości, nakrywka płaska na zawiasie zwieńczona karczochem na liściu;
srebro próby 84 sygnowane (Br. HEMPEL) oraz cechy warszawskie z lat 1921-31 dla srebra próby 2 oraz przejściowa z 1920;
wys. 20,4 cm, szer. 23,5 cm, głęb. 9,6 cm; waga 1054 g.