Nr katalogowy: 611
Waza dekoracyjna z motywem jesiennych liści
Anglia, Burslem, Staffordshire,
wytwórnia Doulton and Co.(Ltd.), lata 30. XX w.
niska, owoidalna, z szerokim wylewem i taśmową krawędzią brzegu; wokół brzuśca trzy gałązki - odciski naturalnych liści w tonacji rdzawo- zielonkawej;
spieczona glinka ceramiczna formowana na kole (kamionka?), farby ceramiczne z kopertą ołowiową, dekoracja odciskana i malowana; wys.18,5 cm; sygn. wyciskiem: kroczący lew w koronie, duża korona, niżej w kręgu:
ROYAL DOULTON ENGLAND, a w środku rozeta z 4 wydłużonych zamkniętych półkoli, obok odciśnięta "gałązka" , litery: cn i numer 1405
Anglia, Burslem, Staffordshire, wytwórnia Doulton & Co.(Ltd.), lata 30. XX w.