Nr katalogowy: 608
Grający na fujarce
porcelana biała; nie sygnowana.
Nieustalona wytwórnia europejska, XX w.
na płaskiej, podłużnej, nieregularnej podstawie mężczyzna grający na fujarce; siedzi z opuszczoną głowa, oparty o pień - ucięty konar drzewa, z wyciągniętymi, lekko ugiętymi nogami w długich butach; ubrany w kapelusz z przyciętym pęczkiem piór, luźną szatę-płaszcz o szerokich rękawach i długie buty;
porcelana biała; wys. 18,6 cm, dł. 22 cm; nie sygnowana.
Figurka o nowoczesny, uproszczonym modelunku, nawiązuje jednak do tematyki i stylu plastyki figuralnej XVIII-XIX stulecia.