Nr katalogowy: 605
Cherubinek na ważce (Lot ślizgowy)
Niemcy, Selb (Bawaria), wytwórnia Rosenthala
- Dział Sztuki, model Alberta Caasmanna,
okres międzywojenny.
nagie dziecko siedzące na odwłoku ważki z rozpostartymi skrzydłami, oparte rękami z tyłu, o odwłok owada. Wazka umieszczona na podłużnym występie przechodzącym w płaską, owalną podstawę. Na wierzchu podstawy z boku ryte: A.Caasmann;
porcelana, farby podszkliwne w gamie segerowskiej; wys. 9,5 cm, podstawa 8,4 x 6,8 cm (owal);
sygn. od spodu zielenią chromu druk: korona/ Rosenthal/ · / SELB - BAVARIA , wyciski: K /354 (numer modelu: "Gleitflug", z 1935 r.), 16.
Niemcy, Selb (Bawaria), wytwórnia Rosenthala - Dział Sztuki, model Alberta Caasmanna, okres międzywojenny.
Żartobliwe figurki dzieci na ślimaku i ważce autorstwa Alberta Caasmanna (1886-1968), uznanego rzeźbiarza pracującego w porcelanie dla różnych wytwórni europejskich, od lat 20. XX w. współpracującego z Rosenthalem, nawiązują do tradycji secesyjnych.