François Alphonse PIQUEMAL (XIX/XX w.)
Nr katalogowy: 206
Pierrot i Kolombina
brąz, odlew patynowany; marmur;
Francja, XIX/XX w.
na postumencie z czarnego marmuru, prostopadłościennym, o fazowanych krawędziach górnych; grupa rzeźbiarska wyobrażająca parę w miłosnym uścisku:
Pierrot w kapeluszu z dużym rondem i falbaniastej krezie - usiłujący pocałować Kolombinę, uchylającą się zalotnie; postacie ujęte w popiersiu, na nieregularnej podstawie spowitej szarfami; z boku podstawy sygnatura: "Ase PIQUEMAL";
wys. 13 cm, szer. 12,8 cm, głęb. 10 cm.
Francja, XIX/XX w.