Nr katalogowy: 910
Cztery fotele klasycyzujące
buczyna;
Europa Zachodnia, Anglia (?), XIX/XX w.
z ażurowymi oparciami, trapezoidalnymi deskowymi siedzeniami, wsparte na czterech nogach, przednich tralkowych, tylnych graniastych szablaście wygiętych do tyłu, malowane na ciemno zielono, ozdobione złoconymi ornamentami roślinnymi. Oparcie lekko wygięte do tyłu, zwieńczone szerokim ramiakiem, wypełnione dwiema poziomymi łączynami, między którymi krzyżak z rozetą pośrodku;
buczyna; 85,2 x 56 x 47 cm.
W stylu popularnym za panowania krola angielskiego Edwarda VII (1901-1910), nawiązujące do form klasycystycznych z pocz. XIX w. Pierwotnie wyplatane rotangiem na siedzeniach.