Nr katalogowy: 608
Kosz ażurowy z dekoracją kwiatową
Niemcy, Miśnia, 1 poł.XIX w.
Owalny, o lekko rozchylonych ściankach z ukośną, płaską siatka ażuru ; w dnie relief z siatką kratownicy i barwny bukiet z tulipanem, makiem i ostróżką; przy krótszych bokach wielopłatkowego brzegu i na zewnętrznych ściankach (na skrzyżowaniu plecionki) - plast. kwiatki;porcelana, farby naszkliwne, złocenia;
reperacja i retusze przy brzegach (kwiatki); wys.9 cm, dł.38,5 cm, szer.28 cm; sygn. kobaltem podszkl.: skrzyż. miecze ( z poziomym szlifem na prawej rękojeści), ryte: No 63 (numer modelu), 71;
Niemcy, Miśnia, 1 poł.XIX w.