Nr katalogowy: 602
Pastuszek z psem
Miśnia, XX w.,
powtórzenie wg modelu z XVIII w.
na okrągłym cokole ze złoconymi rocaillami stojący w kontrapoście bosy chłopiec w żółtym, rozpiętym surduciku, zielonych spodniach do kolan, w kapeluszu z ceglastą wstążką, grający na fujarce; z boku u stóp chłopca siedzi łaciaty pies;
porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. 13,8 cm;
sygn. kobaltem podszkl. skrzyż. miecze, ryte 22 (numer modelu), wycisk: 117 i kółko z pionową kreseczką u dołu
Miśnia, XX w., powtórzenie wg modelu z XVIII w.